Опис
Твердопаливний котел тривалого горіння Bizon Standart 22 кВт (220 м.кв) з фронтальним завантаженням для опалення житлових, виробничих, торговельних, суспільних та інших приміщень. Їх використання можливе при наявності системи опалення. У якості палива використовується кам’яне вугілля, торф (шматковий та брикетний), тирсобрикети, відходи деревообробних підприємств та дрова.
Конструкція котлів дозволяє максимально ефективно використовувати тепло, що виділяється при спалюванні різних видів низькокалорійного твердого палива, при цьому найбільша теплопродуктивність котла досягається при спалюванні вугілля.
Завдяки конструктивним особливостям котла Bizon Standart, тепло, отримане при спалюванні низькокалорійного твердого палива, використовується максимально ефективно. Найбільша теплопродуктивність опалювального обладнання досягається при спалюванні кам’яного вугілля. Використання котла можливе тільки при ручному завантаженні твердого палива.
Зовнішній вигляд та конструкція котла Bizon Standart та основні елементи обладнання
Збірно зварена конструкція котла складається з корпусу, в якому розташована камера згоряння палива, яка також називається топкою. Над камерою знаходиться двоходовий теплообмінник, що формує конвекційну частину.
Корпус має форму паралелепіпеда з розділенням водними перегородками. На зовнішній частині подвійних стінок безпосередньо під декоративним шаром розташована теплова ізоляція по всій площині корпусу. Завантаження теплового палива здійснюється через спеціальні дверцята. Воно подається на колосникові ґрати, виконані з безшовних товстостінних труб, якими циркулює вода для захисту від прогорання. Припливний вентилятор подає на колосникові ґрати повітря, що бере участь у процесі згоряння палива. Необхідна кількість повітря визначається автоматично блоком управління.
Передача тепла від продуктів згоряння відбувається шляхом конвекції воді (теплоносієві) після проходження через двоходовий теплообмінник. Циркуляція теплоносія відбувається по водній оболонці котла.
Циркуляція теплоносія (підведення та відведення) відбувається відповідно через патрубки зворотної та прямої мережної води.
Зовнішній вигляд та основні елементи котла
1 – Корпус котла;
2 – Камера згорання (топка);
3 – Конвекційна частина (теплообмінник);
4 – Дверцята конвекційної частини;
5 – Дверцята завантажувальні;
6 – Дверцята ревізійні;
7 – Патрубок прямої мережної води;
8 – Патрубок зворотної мережної води;
9 – Штуцер зливу води;
|
10 – Штуцер під групу безпеки;
11 – Боров;
12 – Шибер тяги топкових газів;
13 – Колосникові ґрати;
14 – Відбивач;
15 – Водяна оболонка;
16 – Теплоізоляція корпуса;
17 – Блок автоматики управління;
18 – Вентилятор.
|
Вихід топкових газів здійснюється через боров у задній частині опалювального пристрою. Для зниження надто високої тяги шляхом часткового перекривання вихідного отвору боров обладнаний шибером – дросельним клапаном для продуктів згоряння.
Камера згоряння дозволяє спалювати кількість твердого палива, необхідну для підтримання стабільної температури згідно з вибраним режимом на пульті блоку автоматики управління. Система також керує роботою вентилятора згідно з показником температури теплоносія. Можливе підключення до циркуляційного насоса опалювальної системи через контролер. Для встановлення групи безпеки у верхній частині котла розташований спеціальний штуцер.
Штуцер для зливу води з котла розташований на бічній стінці. Передня стінка котла оснащена: завантажувальними дверцятами для подачі твердого палива; ревізійними дверцятами для очищення колосникових ґрат; дверцятами для чищення теплообмінника.
Паливо для котла Bizon Standart
Найбільша ефективність котла досягається при спалюванні кам’яного вугілля.
У якості твердого палива також допускається використання:
- дерев’яних брикетів з діаметром від 10 до 15 см;
- дров вологістю до 25% та довжиною на 50 мм менше, ніж глибина камери згоряння;
- відходів деревообробної промисловості у кількості не більше 50% від загальної маси твердого палива (грануляції, відходи тощо з якісними параметрами відносно вологості та безпечності).
Чому котел Бізон забезпечує довготривале горіння?
- Котел Бізон забезпечує довготривале горіння, завдяки особливої конструкції та принципу роботи. Є кілька ключових факторів, які сприяють тривалому горінню:
- Простора камера згоряння. Основою для тривалого горіння є велика камера згоряння, розташована у нижній частині котла й забезпечує інтенсивне полум'я, яке знаходиться в обмеженому просторі, що сприяє оптимальним умовам для повного згоряння палива.
- Нижнє горіння. Котел Бізон працює на основі ефективного принципу нижнього горіння, де паливо спалюється у нижній частині котла. Це забезпечує продуктивне горіння, оскільки інтенсивне полум'я зосереджене у камері згоряння, дозволяючи повністю використовувати паливо.
- Колосникова решітка. Особливістю котла Bizon є наявність колосникової решітки, через яку залишки палива опускаються у зольник після згоряння. Цей механізм дозволяє ефективно використовувати паливо й забезпечує тривале горіння, оскільки нове паливо можна дозавантажити зверху.
- Ефективне використання тепла. Котел використовує верхню частину котла для нагрівання води та теплоносія. Тепло, що утворюється під час горіння палива, передається до системи опалення або гарячого водопостачання. Це забезпечує ефективне використання тепла, що генерується під час горіння палива, дозволяє зберігати його протягом значного періоду часу.
Таким чином, завдяки цим характеристикам, котел Бізон може горіти довго, забезпечуючи ефективне використання палива та надійне опалення та/або гаряче водопостачання.