" />
Стабілізатори напруги для електричних котлів

Надійний стабілізатор напруги котла збільшить період експлуатації систем опалення. Електричні котли особливо сприйнятливі до рівня електроживлення. Різкі стрибки в мережі виводять ці системи з ладу, а їх ремонт обійдеться користувачеві досить дорого. Оскільки подібні ситуації з електропостачанням трапляються часто, важливо вибрати правильний стабілізатор, який зможе реалізувати основні потреби клієнта.

 

Навіщо потрібний спеціальний стабілізатор для електричного котла

Постійне функціонування опалювального приладу здійснюється за рахунок вхідної напруги 220В з ідеальною синусоїдою. Більшість вітчизняних систем морально застаріли, тому не можуть забезпечувати таких умов. У нашій країні напруга не перевищує 220В, а також відбуваються стрибки напруги в мережі. При цьому понад 25% поломок електричних котлів (якщо враховувати статистику сервісів) відбуваються саме через неякісне живлення. Ці поломки не відносяться до гарантійних, тому відновлення працездатності обладнання обходиться його власнику досить дорого. Вирішити подібну проблему допоможе спеціальний стабілізатор. На вході даного обладнання подається автоматично перетворена на 220В напруга з електромережі.

 

Який стабілізатор напруги можна придбати для оснащення котла електричного типу

Щоб вирішити, як вибрати стабілізатор напруги електричного котла, потрібно придивитися до доступних видів даного обладнання. Сьогодні на ринку представлені такі моделі:

- Електромеханічні. Електромеханічний пристрій включає в себе котушку і вбудований електродвигун, що поєднує в собі вугільну щітку і спеціальну обмотку. Подібні пристрої коштують недорого. Вони видають на вході 220В з невеликою похибкою (трохи більше 2%). Зрозуміло, дана техніка має високий рівень шуму і недостатньо надійна. Вони не пристосовані для котлів електричних типів, оскільки часті випадки іскріння в процесі спільної експлуатації цих систем.

- Релейні. Релейні стабілізатори мають високу швидкість реакції на зміну рівня напруги в мережі, а також не схильні до впливу різних стихійних лих (наприклад, грози). За рахунок цього вони можуть переносити різні навантаження потужності. Вартість подібного обладнання доступна більшості звичайних споживачів. Що стосується технічних характеристик, то тут можна виділити наступне: діапазон на вході – 100 – 290В, рівень точності стабілізації – 5-8%, низька шумність дозволяє використовувати стабілізатори у житлових приміщеннях. Вони не схильні до різких температурних перепадів і працюють при перевантаженнях до 110%. Недолік цих систем - швидке зношування реле.

- Тиристорні (електронні). Електронні стабілізуючі пристрої відрізняються своєю швидкістю дії. До складу приладу увійшов пристрій контролера, який допомагає порівнювати еталонний рівень напруги (в цьому випадку, еталоном служить показник 220В) з вхідним і коригувати його автоматично у разі потреби. Точність даних операцій залежить від числа коригувальних ступенів (що більше - тим точніше відбувається стабілізація). Такі системи можуть витримувати різні перевантаження тривалий проміжок часу. Вони працюють без зайвого шуму, але обходяться власнику порівняно дорого.

 

Для електричних котлів найкращим варіантом стануть релейні або електронні стабілізатори. Кожен із наведених вище типів відрізняється своєю надійністю та найбільшим рівнем сумісності. Для підключення котла можна використовувати електромеханічні системи.





Показано 1 по 8 з 8 (Всього сторінок 1)

Складнощі з вибором чи інші питання?

Залишіть Ваш номер телефону та ми Вам допоможемо!

* Телефон