Сучасні ванни представлені у різноманітному дизайнерському виконанні. Їх виготовляють із сталі, чавуну, акрилу, мармуру та інших міцних матеріалів. Для того щоб придбати ідеальну ванну, необхідно враховувати кілька важливих фактів, у тому числі розмір приміщення, форму конструкції, матеріал виготовлення, а також наявність або відсутність гідромасажної системи.
Від якості ванни залежить її експлуатаційний період. Найпрактичнішими вважаються чавунні вироби, які чудово зберігають тепло і не вимагають особливого догляду. Але за своєю формою вони рідко відрізняються різноманіттям, та й вага конструкції складно транспортувати та встановлювати без допомоги спеціалістів.
Форми сучасних ванн
Сучасні виробники пропонують своїм споживачам будь-які форми ванни. У продажу є і класичні прямокутні варіанти, і креативні моделі з виїмками, опуклими елементами, підставками, сходами та декоративними вставками. Серед основних форм можна назвати:
- квадратні та прямокутні;
- овальні та круглі;
- кутові;
- ромбоподібні.
Для маленьких квартир найчастіше вибирають прямокутні ванни з довжиною не більше 180 см. Популярні і кутові конструкції, які займають небагато місця та гармонійно прикрашають будь-яке приміщення, призначене для миття.
Круглі та овальні ванни підходять для просторих кімнат, адже їх не встановлюють впритул до стіни і тому вони прикрашають багато місця.
З якого матеріалу виготовлена найкраща ванна?
Ванни можуть бути виконані з різного матеріалу, головне щоб він був міцним, практичним, довговічним та стійким до незначних ушкоджень, у тому числі до подряпин. Серед популярних матеріалів зазначають:
- Чавун;
- Акрил та кварил;
- Сталь, бетон, мармур, деревину і т.д.
Кожен із представлених варіантів має плюси та мінуси, які важливо враховувати перед вибором конструкції, призначеної для миття.
Акрилові ванни: особливості, переваги та нюанси
У стандартних ванних кімнатах ємність з акрилу - оптимальний вибір з погляду зовнішнього вигляду, функціональності та вартості. Виготовляють ємність із полімерної сировини. Ці ванни довговічні, прості у догляді та монтажі, піддаються реставрації.
Серед мінусів наголошують на нестійкості до подряпин, але їх легко можна усунути за допомогою спеціалізованих засобів.
Ванни, виготовлені з незвичайної сировини
Сучасні виробники не обмежуються класикою, і пропонують ванни зі скла, каменю, деревини та бетону. Розкішно виглядає кругла ванна з мармуру. Як додаток кімнату можна прикрасити великою кількістю дзеркал.
Але не варто забувати, що унікальні матеріали вимагають спеціального догляду. Перед тим як зробити замовлення ванни з дерева, скла або, наприклад, бетону, уточніть у продавця правила догляду, запобіжні заходи та безпеки.
Який колір ванни вибрати?
Немає поняття «обов'язковий колір ванни». Ви можете купити виріб, представлений у будь-якому відтінку, враховуючи загальний інтер'єр кімнати, де його буде встановлено. Додати яскравості допоможе соковитий червоний, салатовий, фіолетовий, жовтий або малиновий. Зробити кімнату ніжною можна завдяки рожевому, білому, кремовому або блакитному кольору. Обмежень немає, все залежить від вашої фантазії, бажань та бюджету.
Якщо ви не знаєте, на якому виробі зупинити свій вибір, скористайтесь консультацією експерта.