" />
Димарі комплекти

Вибір димаря: на що звернути увагу?

Купуючи твердопаливний котел, вам необхідно відразу ж придбати димар, тому що саме він забезпечуватиме безпечне та надійне функціонування всієї системи опалення вашого будинку.


Щоб димохідна система працювала коректно, необхідно розібратися з усіма чинниками, які визначають правильний вибір. Слід зазначити, що правильно підібраний димар також підвищує термін роботи котла.



Функції димаря

У димаря є 2 призначення:

1. Відведення димових газів, пари та летких продуктів горіння твердого палива.

2. Забезпечення тяги для оптимального горіння дров, вугілля та інших видів твердого пального.


Різні типи опалювального обладнання мають певні температурні показники димових газів на виході. Що нижче ККД котла, то вище цей показник. Так, більшість недорогих традиційних котлів на вугіллі і дровах мають температуру газів 700 оС, тоді як високоефективні котли на пелетах або піролізного типу — не більше 200 оС. Відповідно, матеріал димохідної конструкції має бути стійким до певного температурного режиму.

Якісне газовідведення забезпечує безпеку роботи всієї системи.

А створення оптимальної тяги для згоряння палива в теплогенеруючій агрегаті досягається коректним розрахунком конфігурації димовідвідної системи.


Головні критерії вибору димаря

Який димар краще? Щоб відповісти на це питання, необхідно враховувати основні параметри, що впливають на якість, тривалість служби та забезпечення оптимальної працездатності твердопаливного обладнання.


1. Технічні характеристики димоходу.

Купуючи котел, у техпаспорті вказані рекомендовані розміри димаря: довжина димової труби та площа перерізу. Ці показники визначаються потужністю теплогенератора, паливом та умовами експлуатації.

При виборі варто враховувати газощільність димаря, стійкість до корозії від продуктів згоряння, статичну щільність системи та ін. параметри.


2. Конструкція.

По виконанню розрізняють кілька видів, серед яких традиційна цегляна димова труба, а також керамічні та металеві димарі. Серед конструкцій з металу найбільш популярні — двошарові, так звані «сендвіч»-конструкції. Саме вони забезпечують оптимальні характеристики безпеки твердопаливної системи опалення.


3. Монтаж димаря.

Залежно від розміщення купленого опалювального агрегату димохідну систему можна встановити або всередині котельні з виходом через дах, або повністю зовні вздовж стіни будинку. Зовнішню конструкцію зазвичай виконують із двостінних труб.




Якщо ви вперше стикаєтеся з вибором або є сумніви щодо правильності прийняття рішення, то настійно рекомендуємо скористатися послугами наших фахівців з розрахунку!


Переваги двостінного димоходу «сендвіч» нержавіюча сталь

Цей сендвіч конструктивно є дві труби, між якими прокладений утеплювач. І внутрішня, і зовнішня труба з нержавіючої сталі. Теплоізоляційний шар – як правило, базальтова вата.

Така конструкція дозволяє швидко прогріватись для утримання необхідної тяги, а також мінімізувати утворення конденсату.

Тільки теплоізольований димар дозволяє позбавитися низки неприємних явищ, пов'язаних з нестабільною тягою або утворенням конденсату.


Серед незаперечних переваг варто виділити:

  • Швидке прогрівання та утримання потрібної тяги.
  • Відсутність перекидання тяги.
  • Простота чищення.
  • Мінімальне засмічення димаря сажею та смолами.
  • Зручність конструкції та монтажу.



Показано 1 по 8 з 8 (Всього сторінок 1)

Складнощі з вибором чи інші питання?

Залишіть Ваш номер телефону та ми Вам допоможемо!

* Телефон