" />
Поліпропіленові труби

Поліпропіленові труби.

Поліпропіленові труби - циліндричний виріб, виготовлений з полімерного матеріалу, порожній всередині, має довжину, що значно перевершує діаметр. Вони жорсткіше металопластикових труб, збираються методом дифузійної зварки, за допомогою фітингів: куточків, трійників і т.п. У поліпропіленових трубопроводах використовуються нероз'ємні з'єднання, трубопровід збирається на зварних фітингах один раз і назавжди. На відміну від металопластикової труби, яка, по суті, є тонкою алюмінієвою трубою, покритою всередині і зовні захисним шаром пластика, поліпропіленова труба - повністю пластикова. Так само, різниться і пластмаса, використовувана для виготовлення труб. На відміну від поліпропіленових труб, в більшості металопластикових труб застосовується поліетилен.

Завдяки особливим властивостям матеріалів, трубопровідна система із поліпропілену може бути використана в:

  • водопостачанні будинків; 
  • приєднання бойлерів; 
  • розподілі води; 
  • водопровідних стояках; 
  • розподілі по поверхах (звичайне або в кожній точці відбору з індивідуальним підключенням); 
  • приєднанні трубопроводу до існуючих мереж водопостачання, змонтованих з металевих труб; 
  • мережі опалення; 
  • підключенні до котельної установки; 
  • розподільчих пристроях; 
  • стояках опалення; 
  • приєднанні металевих радіаторів.

Тривалий термін служби серійної труби з поліпропілену дозволяє використовувати її для всіх відомих видів прокладки трубопроводів: відкритої прокладки, прокладки по стіні, прихованої прокладки. Для внутрішніх систем гарячого водопостачання та опалення використовується найбільш теплостійкий різновид поліпропілену - рандом сополімер (маркується, як ПП тип 3 або PP Typ 3). Трубопроводи з цього матеріалу, в залежності від робочого тиску, можуть служити протягом довгого часу з температурою рідини до 95°С. Розрахункова тривалість використання трубопроводу становить при цьому більше 50 років, а в трубопроводах холодного водопостачання і того більше - від 50 до 100 років. Температури близько 100°С, що виникають внаслідок короткочасних проблем, не чинять негативного впливу на термін служби трубопроводу.

Всі частини трубопроводу, що знаходяться в контакті з питною водою, відповідають чинним стандартам України. Придатність поліпропілену для роботи в контакті з рідкими харчовими продуктами підтверджуються національними сертифікатами Бельгії, Німеччини, Великобританії, Італії, Іспанії, США.

 

Труби діляться на три категорії:

PN 10 - тонкостінний варіант, для холодного водопостачання (до + 20°C) і теплих підлог (до + 45°C), номінальний робочий тиск 1 МПа (10,2 кг/см²);

PN 20 - універсальна труба, застосовується для гарячого водопостачання (температура до + 80°C), номінальний тиск 2 МПа (20,4 кг/см²);

PN 25 - армовані алюмінієвою фольгою, для гарячого водопостачання та центрального опалення (до + 95°C), номінальний тиск 2,5 МПа (25,49 кг/см²).

Поліпропіленова труба PN 16 - для холодного і гарячого водопостачання (до + 60°C), номінальний робочий тиск 1,6 МПа (16,32 кг/см²), могла б стати четвертою за списком категорій цих труб, але вона зустрічається рідко.

На відміну від металопластикових труб, прошарка з алюмінію в трубах PN 25 знаходиться ближче до зовнішньої сторони і на ній, найчастіше, зроблена перфорація, що дозволяє не застосовувати клей для скріплення шарів труби. З'єднання зовнішнього і внутрішнього шару поліпропілену між собою або з алюмінієвим прошарком відбувається через перфоровані отвори, які, в свою чергу, у різних фірм - виробників можуть бути наскрізними або поверхневими. Безпосереднє з'єднання поліпропілену з алюмінієм значно підвищує стабільність і міцність труб. Труби PN 25 призначені для спеціального використання - головним чином, в опалювальних трубопроводах, а також в трубопроводах гарячого водопостачання, але можуть застосовуватися і для систем холодного водопостачання. Наприклад, у вітчизняних сантехніків це одна з найбільш «улюблених» труб, її встановлюють на всі види розводок.

Поліпропіленові труби бувають: сірі, білі, чорні і зелені. Колір, крім чорного, не означає будь-яких обмежень щодо застосування труб. Чорний колір труби показує, що вона найбільш захищена від ультрафіолетового випромінювання.

Необхідно також відзначити, що заявлений виробником термін служби поліпропіленових труб - 50 років, має на увазі, що трубопровід буде експлуатуватися при нормальному тиску і нормальній температурі. Тобто, труби можуть витримувати довгостроковий значний тиск, але температура рідини, що транспортується при цьому, повинна бути низькою. Або, навпаки, температура рідини може бути дуже високою, але тиск при цьому має бути низьким. При високому тиску і високій температурі, термін служби труби різко скорочується і може доходити до 1-5 років. Для визначення терміну служби труб, що експлуатуються в екстремальних умовах, існує спеціальна таблиця. Не будемо наводити її, оскільки на побутовому рівні таких довгострокових навантажень в домашніх трубопроводах не виникає, а короткочасні аварійні ситуації, пов'язані з різким стрибком тиску або різким стрибком температури рідини, що транспортується, труба витримає.

Для поліпропіленових трубопроводів проводяться всі види фітінгів, необхідних для влаштування інженерних комунікацій, що дозволяє відмовитися від включення в систему труб металевих деталей і виробляти оптимальний монтаж трубопроводу. А також, дозволяють здійснювати підключення поліпропіленового трубопроводу до металевого. Труби екологічно чисті і з успіхом застосовуються в трубопроводах холодного і гарячого водопостачання та опалення. Завдяки фітінгам з хромованими і латунними вставками, труби легко комбінуються з наявною сталевою арматурою і сантехнічними приладами.





Показано 1 по 15 з 54 (Всього сторінок 4)

Складнощі з вибором чи інші питання?

Залишіть Ваш номер телефону та ми Вам допоможемо!

* Телефон