Вібраційні насоси - це насоси занурювального типу, в яких перекачування води, підйом її із свердловин глибиною до 50 м і транспортування магістралями забезпечується за рахунок збудження вібрації в насосній камері пристрою. Основний принцип дії такого насоса характерний для об'ємно-інерційних насосів - це зворотно-поступальний рух поршня, який змінює тиск у камері та змушує відкриватися-закриватися регулювальний клапан, засмоктуючи рідину в камеру, а потім виштовхуючи її через випускний клапан.
Такий вид побутових насосів використовується для перекачування прісної води з водойомів та підйому питної води зі свердловин та колодязів, транспортування води магістралями на відстань до 100 метрів для забезпечення водопостачання приватних будинків, котеджів та дач, невеликих ферм та комунальних об'єктів, що не мають централізованого постачання. .
Ці компактні насоси універсальні і також можуть використовуватися для побутового водопостачання та поливу садово-городніх ділянок, відкачування середньозабрудненої стічної води зі стічних колодязів та басейнів. Завдяки своїм широким можливостям на сучасному ринку насосного обладнання, вібраційні насоси практично не мають конкурентів.
Всі вібраційні насоси мають загальний, досить простий пристрій:
- Міцний та герметичний металевий корпус з антикорозійним покриттям;
- Електромагніт - сердечник та дві послідовно з'єднані котушки мідного дроту з високою магнітною проникністю. Котушки заливаються високоміцним захисним лаком – компаунд;
- Вібратор-якір із запресованим штоком та амортизатором, відокремлений від електромагніту спеціальною гумовою мембраною.
У цих насосах відсутній двигун та складні рухливі елементи, що робить сам насос дуже легким (не більше 4 кг), а його роботу – надійною та економічною.
Вібраційний насос – це об'ємно-інерційний насос за типом дії, він використовує коливання перепускного клапана, не має поверхонь, що труться, і деталей, що обертаються, що вимагають мастила.
Вібратор приводиться в дію електромагнітом, що працює із частотою 100 вібрацій на секунду. Ця вібрація передається поршню в гідравлічній камері, він втягує та виштовхує воду з великою швидкістю. Правильне та чітке перекачування води регулюється спеціальним клапаном – на стиску він перекривається, спрямовуючи надлишок води в камері в напірний патрубок.
Таким чином, побутові насоси вібраційного типу мають одну обов'язкову вимогу - їх не можна включати, якщо в камері насоса немає води, а він сам не занурений у воду! Вода – це природний термозахист працюючого з великою частотністю механізму насоса, що охолоджує корпус та рухомі механізми.
Вібраційні насоси компактні і надійні, мають простий пристрій, здатні безвідмовно працювати в екстремальних умовах протягом тривалого часу, допускають будь-яку кількість включень, вкрай рідко ламаються і практично не вимагають догляду і ремонту.
Ці побутові насоси економічні та довговічні: для підйому зі свердловини глибиною 10 метрів 1 кубу води насосу потрібно всього о.2 кВт електроенергії! Нарешті, вібраційні насоси вигідні – їх ціна доступна будь-якому споживачеві, який їх потребує!
При виборі вібраційного насоса слід уважно вивчити його характеристики та звернути увагу на тип забору води: залежно від пропускного клапана вібраційний насос може мати верхній забір води (клапан розташований вгорі) або нижній забір води (клапан розташований внизу). Якщо врахувати, що при роботі насос вібрує та заривається в пісок, то пристрій з нижнім клапаном – менш практичний, і швидко забивається, починаючи качати воду з піском. Тому верхній забір води для цього типу насосів краще. До того ж, насос із верхнім забіром води ніколи не перегріється, тому що завжди знаходиться в природному середовищі охолодження – у воді.
Слід також уважно стежити за станом силового кабелю, що з'єднує насос із джерелом живлення, та капроновим тросом, який служить для опускання насоса у свердловину та підйому його на поверхню.
Показано 1 по 3 з 3 (Всього сторінок 1)
Складнощі з вибором чи інші питання?
Залишіть Ваш номер телефону та ми Вам допоможемо!