ПОВЕРХНЕВІ НАСОСИ.
Поверхневий насос - це насос, який для роботи не вимагає занурення в воду. Насос розміщується на поверхні, а в воду опускається водозабірний шланг. Плюсом такого пристрою можна назвати те, що поверхневий насос простий в обслуговуванні. Основний же його мінус полягає в тому, що поверхневий насос не здатний підняти воду з великої глибини. Максимальна глибина, з якою поверхневий насос здатний закачати воду, становить всього лише близько 10 метрів. А значить, що він не придатний для забору води з глибокої криниці або свердловини. Для цих задач існують глибинні насоси. Поверхневий же насос прекрасно підійде для поливу городу або для відкачування води з підвалу.
Поверхневі насоси можна розділити на два типи:
1. Вихрові поверхневі насоси мають зовсім невелику глибину всмоктування. Найчастіше такі апарати використовуються не для забору води, а для регулювання рівня тиску в водопроводі.
2. Центробіжні поверхневі насоси. Інша їх назва - самовсмоктуючі поверхневі насоси. Такі насоси мають більшу глибину забору води, ніж вихрові насоси, а значить цілком підходять для взяття питної води з неглибокого колодязя або води для поливу зі ставка.
Говорячи про поверхневиі насоси, хочеться сказати пару слів і про насосні станції.
Насосна станція крім насоса включає в себе блок управління і напірний накопичувач. Деякі моделі так само включають в себе пристрій, що охороняє станцію від перегріву. Важлива складова насосної станції - гідроакумулятор.
Працює насосна станція за наступним принципом: насос подає воду в гідроакумулятор, далі насос вимикається і використовується вода з гідроакумулятора. Коли вода в гідроакумуляторі падає до фіксованого рівня, знову включається насос.
Як влаштований поверхневий насос.
Центробіжний поверхневий насос - це пристрій, який працює за рахунок розташованих у середині нього коліс, що нагнітають тиск. Колеса обертаються за рахунок розташованого в корпусі робочого вала. Вал в свою чергу спирається на підшипники. Таким чином, вода на вході в центробіжний поверхневий насос і на виході з нього має різну швидкість і тиск.
Вихрові поверхневі насоси за своєю структурою схожі на центробіжні. У корпусі центробіжного насоса розташована вісь, на якій кріпиться робоче колесо. На колесі розташовуються спеціальні лопатки, які іпередають енергію від обертової осі води.
При покупці, зверніть увагу на таку характеристику насоса, як глибина всмоктування. В середньому максимальна глибина всмоктування поверхневого насоса становить 8 метрів. Для поверхневого насоса співвідношення вертикаль-горизонталь дорівнює 1: 4. Тобто 8 метрів по вертикалі - це 32 метри по горизонталі. Знання цього співвідношення дає можливість розрахувати, яка максимальна глибина всмоктування необхідна для використання насоса на вашій ділянці.
Також треба визначитися з максимальним напором поверхневого насоса. Для цього треба розрахувати відстань від місця, де буде розташовуватися поверхневий насос.
І ще один нюанс. Якщо ви знаєте, що напруга в мережі на вашій, наприклад, дачі буває низька, то купуйте насос потужніший, ніж потрібно за перерахованими вище параметрами. Інакше в момент, коли напруга в мережі низька, продуктивність насоса може виявитися нижче необхідної вам.